12.03.2014 / Durmuş Sığırcı - Sakatlanmış Bir Kedi Hakkında Mektup


Kimden: Naturel Muzik <naturelmuzik@gmail.com>

Tarih: 17 Haziran 2013 18:12

Konu: Sakatlanan kedi hakkında

Kime: info@dohayko.org

 

Emekli öğretmenim. Adana’da “Yüzüncü Yıl Mahallesi”nde oturuyorum. Özel işyerim “Cemalpaşa Mahallesi”nde. O nedenle sabah saat 10.00 gibi evden çıkıyor, akşam 21.30 gibi eve dönüyorum.

 

Müstakil olmayan dubleks evde oturduğumdan, bahçeye gelen kedileri sabah akşam doyurmaya, su ihtiyacını gidermeye çalışıyorum. Bir akşam (13 Haziran 2013, Perşembe) eve döndüğümde bir kedinin su arkında sürünerek bana miyavladığını gördüm. Arktan çıkardığımda bir kaza geçirdiğini, arka iki ayağının hareket etmediğini farkettim. İlgilenerek birşeyler yemesine yardımcı oldum, başaramadım.

 

Bir gün sonra veterinere götürerek muayene ettirdim. Kırık olmadığını, omurilikte ezilme hasarı yaşadığını söyleyerek iğne yaptı. İki gün işe geç kalma pahasına onunla ilgilenerek birşeyler yemesini, su içmesini sağladım. Ama zavallı kedicik akşamları sırtını bir yere yaslayarak yatıyor, sürünerek yer değiştiriyor. Tuvalet ihtiyacı için ön ayakları ile yeri kazıyor fakat pisliğini toprakla örtemiyor, mahzun ve utangaç haliyle etrafa bakıyor.

 

O nedenle site telefonlarınıza ulaşmaya çalıştım. İletişim kuramayınca mail atmak zorunluluğu duydum.Siz değerli hayvansever arkadaşlarımızın bu konuda yardımını rica ediyorum.

 

Ne kadar üzüldüğümü anlatamam.Çaresiz güzel gözlerle bakan bu canlıyı gördükçe hüzünleniyorum.

 

Bu mail adresimden ve aşağıda belirteceğim telefon numaramdan iletişim kurarak, bir an evvel güzel kedi ve beni çaresizlikten kurtarmanızı rica ediyorum. Selam ve saygılar.

 

Durmuş Sığırcı

100. Yıl Mahallesi 85233 Sokak No. 11 Çukurova - Adana

Cep Tlf: 0 (507) 260 39 10

Facebookta Paylaş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş